17.1 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

“Djokovic vuan që nuk është si Federeri dhe Nadali, ai është sportisti më i urryer”

Novak Djokovic është sportisti më i urryer në botë sipas kryetarit të Federatës së Tenisit të Kosovës, Jeton Hadergjonaj.

Në një intervistë në “Direkt”, ai ka thënë se tenisti serb e vuan se nuk mund të jetë si legjendat Federer dhe Nadal dhe se nuk e ka simpatinë e tyre.

Djokovic tregoi fytyrën e tij pse është sportisti më i urryer në botë, sepse nuk ka simpati nga publiku edhe pse është një sportist i madh. Ai nuk ka arritur kurrë të jetë si Federer dhe si Nadal dhe kjo e prenë ata se ‘pse nuk jam unë si ata, pse nuk më dojnë mua si ata. Me sjelljet e tij, Ai e ka treguar se ka mungesë të karakterit të tij”, ka thënë Hadergjonaj.

Deklaratat dhe sjelljet e Djokovicit në ndeshjen e fundit ku shkroi për Kosovën janë bërë shkas që Federata e Tenisit e Kosovës dhe Komiteti Olimpik i Kosovës të dërgojnë ankesë në organet ndërkombëtare.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Vdes meteorologu Sylë Tahirsylaj

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA