19.6 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

E.R.

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Tre të plagosurit në Pejë dërgohen në QKUK, njëri nga ta në gjendje të rëndë

Tre persona janë plagosur nga arma e zjarrit në qytetin e Pejës. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë rajonale të Pejës Fadil Gashi. Lidhur me...

Pamje nga plagosja me armë zjarri në Pejë

Një përleshje fizike ka ndodhur këtë të mërkurë në rrugën “Bekim Berisha-Abeja” në Pejë, e cila më pas ka eskaluar duke u përdorur edhe...

Tre të plagosur nga gjuajtja me armë zjarri në Pejë

Tre persona kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Pejë. Zëdhënësi i Policisë Fadil Gashi ka konfirmuar se ngjarja ka ndodhur...

Gratë Police të Kosovës marrin pjesë në Konferencën Globale për Barazinë Gjinore në Polici

Nga 25 deri me 28 mars 2024, anëtaret e Shoqatës së Grave në Policinë e Kosovës, të udhëhequra nga Kryetarja e Shoqatës, Major Teuta...

Miratohet raporti, Kosova një hap para drejt anëtarësimit në Këshill të Evropës

Komisioni për Politikë dhe Demokraci i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës ka miratuar raportin (draft-opnionin) e Dora Bakoyannis. Raporti u miratua me 31 vota...

Nënë e bir ikin nga shtëpia në Pejë, shkak dhuna nga kryefamiljari

Zënkat mes anëtarëve të familjes janë të shpeshta, por ka raste kur ato eskalojnë në dhunë psikike e fizike ndaj njëri-tjetri. Por nuk janë të...
spot_img