7.8 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

Derbi i Suharekës i takon Ballkanit, Prishtina dhe Drita barazojnë pa gola

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e para të fazës gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll.

Në stadiumin ‘Sami Kelmendi’ në Lipjan, Prishtina është takuar me Dritën, ndeshje kjo e cila ishte cilësuar derbi, por që loja e zhvilluar nuk e vërtetoi epitetin e derbit dhe kështu takim ka përfunduar me rezultatin më të padëshiruar në futboll 0:0.

Ndërkohë në Suharekë janë takuar, FC Suhareka dhe FC Ballkani, takimi i tyre i parë në histori.

Kampioni i Kosovës ka fituar 0:1 me golin e mesfushorit Ismailgeci, ish lojtari i Tiranës, realizoi një gol të bukur në minutën e 89.

Kujtojmë që ndeshjet e kthimit, Drita – Prishtina dhe Ballkani – Suhareka, do të zhvillohen pas një jave.

 

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA