17.1 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

Datat më të përshtatshme për martesë në vitin 2024

Datat më të mira për të kurorëzuar dashurinë tuaj, krejt kjo sipas teorive astologjike janë 28 dhe 29 janar, 22 shkurt, 13 mars, 23 maj, 04 dhe 29 qershor, 3 dhe 21 korrik dhe data e fundit 15 shtator.

Një vendim tejet i rëndësishëm i jetës, kthesa e të jetuarit me partnerin tuaj kurorëzohet me martesë duke e lidhur jetën në të njëjtën shtëpi.
Kjo procedurë manifestohet me angazhime të shumta deri në momentin përfundimtar, asaj të dasmës.

Nga të parat është edhe zgjedhja e datës së duhur për të angazhuar festën e cila do të kujtohet për tërë jetën nga çifti, mirëpo përzgjedhja e datës nuk është thjesht një numër por data astrologjike është një proces mjaft i vështirë, pasi përfshin një analizë të kujdesshme të grafikut tuaj dhe të partnerit tuaj në lidhje me rreshtimin e ardhshëm të yjeve që do të mbështesin bashkimin tuaj.

Kurse sipas hulumtimeve në një kontekst më të përgjithshëm, ekzistojnë disa data të favorshme gjatë vitit, si dhe periudha që është më mirë të shmangen.

Një nga kriteret bazë është gjendja e Venusit në atë ditë të caktuar, i cila, si sundimtar natyror i marrëdhënieve, dashurisë dhe romancës, është mirë të marrë aspekte pozitive, në mënyrë ideale.

Datat më të mira për të kurorëzuar dashurinë tuaj, krejt kjo sipas teorive astologjike janë
28 dhe 29 janar, 22 shkurt, 13 mars, 23 maj, 04 dhe 29 qershor, 3 dhe 21 korrik dhe data e fundit 15 shtator.

Një aspekt pozitiv mes dy planetëve të dashurisë tregon pasionin dhe ndjenjat e thella mes çiftit. Situata mes dy partnerëve mund të mos jetë gjithmonë e qetë, por njëri sheh te tjetri gjysmën tjetër dhe kjo mjafton për t’i mbajtur të bashkuar.

Një moment i tillë i parashikuar me datat të cilat do mund të ndikonin pozitivisht dhe negativisht në vendimin e datës tuaj./atvlive.tv/

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Vdes meteorologu Sylë Tahirsylaj

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA