33.9 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

Çun Lajçi lajmërohet nga Zvicra, tregon arsyen pse ka shkuar atje

Në emisionin N’FREKUENCË me Robin në ATV, aktori Çun Lajçi u inkuadrua me një lidhje të drejtpërdrejt nga Zvicra.

Ai tregoi se arsyeja që sot gjendet në Zvicër, janë librat e tij.

“Unë dje kam ardhur, do të rri sot edhe nesër dhe të dielën do të kthehem pas dite prapë në Prishtinë. Arsye kryesore e ardhjes time këtu, janë librat që më sjellin në Zvicër, duke shpresuar se mërgimtarët, megjithatë punë të madhe që e kanë, të gjejnë pak kohë me lexu edhe ndonjë varg, ndonjë tregim prej librave të mijave”, tha Lajçi.

Ai tregoi gjatë këtyre dy ditëve sa do të qëndrojë në Zvicër, bashkatdhetarët mund ta gjejnë te restoranti Viktory Fahrweid në qytetin Dietikon.

“Në restorantin ku punon zotëria, Dritoni dhe ma rezervon një tavolinë të vogël ku t’i ekspozojë librat dhe mërgimtarët derisa vijnë me e kry dreken apo darken, e zgjidhin edhe ndonjë titull të veprave të mija dhe ikin. Jam në restorantin Viktory t’Farvejt në qytetin Dietikon, këtu do të jem sot edhe nesër”, tregoi Lajçi. /atvlive.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA