19.5 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

​Conte “sakrifikohet” për të marrë drejtimin e Napolit ose Milanit

Napoli ka rihapur bisedimet me Antonio Conten pasi ai uli kërkesat e tij për pagë dhe Milani është gjithashtu gati të takojë sërish ish-trajnerin e Chelseat për të folur për mundësinë e bashkëpunimit ndërmjet tyre.

Trajneri 54-vjeçar italian është ende pa punë pas largimit të tij nga Tottenhami në mars të vitit të kaluar, duke bërë një pushim nga futbolli për të kaluar kohë me familjen e tij në Torino pas një periudhe të vështirë në Londrën Veriore.

Conte ishte dikur favorit për të marrë drejtimin e Napolit, por gjërat u qetësuan gjatë muajve të fundit, me kandidatë të tjerë si Gian Piero Gasperini dhe Vincenzo Italiano që morën primatin. Ai gjithashtu është paraqitur si një zëvendësues i mundshëm i Stefano Piolit te Milani.

“Corriere dello Sport” shpjegon se si Conte ka filluar të ulë kërkesat e tij për kontratë përpara verës, i gatshëm të pranojë një marrëveshje me vlerë rreth 4-5 milionë euro neto në sezon plus shtesat dhe të drejtat e imazhit.

Shoqëruesi i tij u takua me presidentin e Napolit, Aurelio De Laurentiis javën e kaluar dhe priten bisedime të mëtejshme, ndërsa agjentët e tij gjithashtu përgatiten të diskutojnë kushtet me Milanin.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA