27.1 C
Pristina
E shtunë, 7 Shtator, 2024

Broja asiston në barazimin e Chelseat me skuadrën uellsiane

Armando Broja ishte protagonist në barazimin 2-2 të Chelseat me skuadrën nga Uellsi, Wrexham, ndeshje kjo që ishte e karakterit miqësor.

“Blutë” e Londrës kaluan në avantazh në minutën e 35’ me golin e realizuar nga Nkunku pas asistimit të Guiu dhe me këtë rezultat edhe përfundoi pjesa e parë, raporton KosovaPress.

Në pjesën e dytë, Wrexham barazoi rezultati me golin e Bolton në minutën e 58’, derisa në minutën e 71’ përmbysën rezultatin me Marriott që shënoi për 2-1.

Gjithsesi, tetë minuta para përfundimit të ndeshjes, Chelsea barazoi rezultatin me golin e Ugochukëu që shënoi pas asistimit nga Armando Broja.

Sulmuesi shqiptar hyri në lojë si zëvendësues në fillim të pjesës së dytë. Ndryshe, e ardhmja e Brojës është ende e pa qartë, derisa gjiganti italian, Milani është shumë e interesuar për shërbimet e tij dhe mediat italiane raportojnë se dy skuadrat janë në bisedime për kartonin e tij.