11.5 C
Pristina
E enjte, 22 Shkurt, 2024

Brenda Lee personi më i moshuar në listën e këngëve më të mira në ShBA

Brenda Lee ka thyer rekord në listat amerikane, pasi kënga festive “Rockin’ Around the Christmas Tree”, e publikuar për herë të parë në vitin 1958, më në fund ka arritur në vendin e parë në Hot 100.

Shkruar nga Johnny Marks, kënga u regjistrua kur Lee ishte 13 vjeç.

Rockin’ Around the Christmas Tree kryesoi listat për herë të parë këtë vit, 65 vjet pas publikimit, duke lënë pas Mariah Carey me këngën ‘’All I want for christmas is you’’.

‘’Around the christmas tree’’, ka rreth 35 milionë transmetime dhe është transmetuar 21 milionë herë në radio.

Në moshën 78-vjeçare, Lee tani është personi më i moshuar që kryeson listën amerikane, duke kapërcyer një rekord të mbajtur nga Louis Armstrong që nga viti 1964, kur ai arriti në vendin e parë me Hello, Dolly!/atvlive.tv/

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA