2 C
Pristina
E enjte, 7 Dhjetor, 2023
spot_img

Branka Petriq, gruaja e Bekim Fehmiut nderohet nga Komuna e Prishtinës

Komuna e Prishtinës e ka nderuar Branka Petriq, gruan e aktorit të mirënjohur Bekimit Fehmiut, me “Mirënjohjen e Kryeqytetit”.

Kështu ka njoftuar vetë kryetari i komunës, Përparim Rama, përmes një shkrimi në Facebook.

“Shumë i lumtur që sot në kujdesin e veçantë të Kryeqytetit, u shfaq premiera e dokumentarit ‘Bekim Fehmiu’, dokumentar i cili tregon detajet për botën e pasur të aktorit të madh shqiptar i cili ka lënë gjurmë të pashlyeshme në skenën artistike ndërkombëtare dhe ka frymëzuar brezat me talentin dhe përkushtimin e tij”, ka shkruar Rama.

“Me këtë rast patëm kënaqësinë të kishim në Prishtinë, bashkëshorten e tij, Znj. Branka Petriç, të cilës i dorëzova “Mirënjohjen e Kryeqytetit” në shenjë vlerësimi për veprën dhe trashëgiminë që la ikona e artit dhe kinematografisë, Bekim Fehmiu”, ka shtuar Përparim Rama.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA