24.2 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Bebe Rexha jep këshilla dashurie për lidhje: Nëse personi që keni në krah ju jep ankth, lëreni – vendosni veten tuaj në rend të parë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, së fundmi ka ndarë disa mesazhe frymëzuese në InstaStory, ku ka inkurajuar fansat e saj se si të veprojnë në një lidhje. Me një ton të sinqertë dhe mbështetës, ajo ka ofruar këshilla të vlefshme për ruajtjen e paqes dhe mirëqenies personale.

Në njërin nga shkrimet, Bebe Rexha shkruan: “Ndoshta ju do të gjeni dikë që ju do, i cili nuk ju shqetëson në paqen tuaj”. Ky mesazh thekson rëndësinë e të qenit me dikë që respekton dhe ruan paqen e brendshme të një personi.

Ajo vazhdon me një këshillë të fuqishme: “Paqja juaj, lumturia dhe shëndeti janë të paçmueshme. Nëse situata ose personi ju bën juve ankthiozë ose jo mirë, lëreni dhe lërini ato të jenë. Vendos veten tënde të parën. Nëse është toksike që nga fillimi ose ju sjell juve një ndjenjë qesharake, ndiqni guximin tuaj. Mos u frikësoni. Mbroni veten tuaj. Besojini vetes tuaj. Ti meriton gjërat më të mira që bota ka për të të ofruar”.

Këto fjalë të Bebe Rexhës janë një kujtesë e rëndësishme për të gjithë fansat e saj që të mbrojnë mirëqenien e tyre emocionale dhe të mos pranojnë asgjë më pak se respekt dhe dashuri të vërtetë në një marrëdhënie. Mesazhet e saj reflektojnë përkushtimin e saj për të mbështetur dhe fuqizuar të tjerët, duke i inkurajuar ata që të besojnë në veten dhe vlerat e tyre.

Bebe Rexha vazhdon të jetë një model frymëzues për shumë njerëz në mbarë botën, jo vetëm për talentin e saj muzikor, por edhe për mesazhet e saj të fuqishme dhe mbështetëse që ndan me fansat. /Telegrafi/

 

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA