23.4 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Dhjetë muaj që nga licencimi, Elektrosever nuk ka filluar faturimin e rrymës në komunat veriore

Gati dhjetë muaj qw nga licencimi i kompanisë Elektrosever, faturimi i energjisë elektrike nuk ka filluar. Elektrosever, ende nuk ka përmbushur disa prej obligimeve,...

Komandanti i KFOR-it viziton monitoruesit në Gjilan

Komandanti i misionit të KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, vizitoi Komandën Rajonale-Ushtarët Lindor të ekipit turk monitorues të ndërlidhjes (LMT) në Gjilan. Gjenerali Ristuccia u...

Policia e arreston të dyshuarin për lëndim trupor

Policia e Kosovës ka njoftuar se e ka arrestuar personin e dyshuar për një rast të lëndimit trupor që ka ndodhur të enjten në...

Avokatja Marija Ristic thotë se UÇK-ja ishte grup gueril pa strukturë të qartë komanduese

Analistja e Amnesty International dhe avokatja e njohur Marija Ristic, e cila ka përcjellë gjyqet për krime lufte në Tribunalin për ish-Jugosllavi ka vënë...

Ish-ambasadori Bosch: Pres që ish-krerët e UÇK-së të lirohen nga akuzat e Speciales

sh-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch pret që ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi e Rexhep...

Osmani uron Ditën e Romëve: Vlerësojmë kontributin e vazhdueshëm të tyre në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar komunitetin rom në ditën ndërkombëtare të tyre. Osmani tha se e vlerëson kontributin e vazhdueshëm të romëve në...
spot_img