ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

“Komunat po i bëjnë opozitë e qeverisë”, Ibrahimi i reagon Kurtit

Drejtori ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, në emisionin DIREKT në ATV, ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministri Kurti, pasi ky...

“U ardh sëmundja prej Zotit, po kërkoj ndihmë prej QKUK të jenë më të shpejtë në operimin tim”

Shemsi Hoti nga Mitrovica, polic i Republikës së Kosovës, ani pse tash e një kohë gjendet në pushim mjekësor për shkak se ka problem...

​Bie qarkullimi i industrisë minerare e gurore dhe asaj përpunuese

Në muajin shkurt të vitit 2023, indeksi i qarkullimit në sektorët e industrisë, krahasuar me muajin e njëjtë të vitit paraprak, shkurt 2022 ishte:...

Kurti priti një delegacion të Këshillit të Ambasadorëve Amerikanë: ShBA, aleat i yni kyç

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti priti sot një delegacion të gjerë të Këshillit të Ambasadorëve Amerikanë. Marrëdhëniet Kosovë dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Qeveria e lumtur me miratimin e raportit të KE-së për Kosovën

Qeveria Kosovës ka përshëndetur miratimin e sotëm nga Parlamenti Europian të raportit për Kosovën, i cili, siç thotë Qeveria, evidenton suksese dhe mesazhe pozitive...

I vazhdohet paraburgimi të dyshuarit për vrasjen makabre të nënës në Pejë

Departamenti për Krime të Rënda i Gjykatës Themelore në Pejë, ia ka vazhduar paraburgimin të dyshuarit për vrasjen e nënës së tij në Pejë...
spot_img