11.5 C
Pristina
E enjte, 22 Shkurt, 2024

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Luan Haradinajt i dhurohet ora që babai i vet Shkëlzeni e mbajti deri në rënien në betejë

Luani, i biri i dëshmorit Shkelzen Haradinaj, sot ka pranuar dhuratë orën të cilën babai i vet e mbajti në dorë deri në momentin...

​Komunat kërkojnë të mos ndryshohen faturat e tatimit në pronë, apelojnë qeverinë t’i konsultojë

Kur kanë mbetur edhe pak ditë deri në afatin e fundit për pagesën e këstit të parë të tatimit vjetor në pronë, komunat po...

Begaj vizitoi Muzeun Kombëtar të Artit Mesjetar, promovim trashëgimisë kulturore

Kryeministri i Shqipërisë, Bajram Begaj së bashku me zonjën e parë, Armandën vizituan sot Muzeun Kombëtar të Artit Mesjetar në Korçë. Siç bëri të ditur...

Peleshi: Trupat tona po japin kontribut të rëndësishëm në misionin e KFOR-it në Kosovë

Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi deklaroi sot se ushtria shqiptare po jep kontribut të rëndësishëm në misionin e KFOR-it në Kosovë. Peleshi ka...

Nëna që largimin e rejes nga shtëpia e vuajti më shumë se vdekjen e djalit

Kanë kaluar 23 vjet që nga humbja e djalit në luftë, por Elife Muhadini, ende nuk po mund të pajtohet me vdekjen e tij....

Sulmi i sportistëve në Tivar, Gjukanoviq: Autoritetet ta ndriçojnë rastin

Presidenti i deritashëm i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq është shprehur se autoritetet kompetente shtetërore duhet të ndriçojnë rastin e sulmit ndaj dy sportistëve...
spot_img