11.5 C
Pristina
E enjte, 22 Shkurt, 2024

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Zvogëlohet numri i protestuesve por edhe i policisë në Mitrovicën e Veriut

Një pjesë e njësiteve të Policisë së Kosovës me autoblindat e tyre nga udhëkryqi në lagjen e boshnjakëve, përkatësisht rreth 300 metra larg protestuesve...

Petkoviq dënon aksionin policor në veri të Kosovës: Millenkoviq nuk është kriminel

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka deklaruar se Millun Millenkoviq-Llune – i arrestuar të martën nga Policia e...

Ambasada gjermane mohon të ketë bojkotuar pritjen shtetërore nga Kurti dhe Osmani në Ditën e Çlirimit

Ambasada gjermane në Prishtinë tha se “nuk kemi bojkotuar” pritjen zyrtare të organizuar nga Presidenca dhe Kryeministria për Ditën e Çlirimit më 12 qershor. Më...

Serbët në veri brohorasin kundër Vuçiqit dhe Listës Serbe

Qytetarë serbë janë mbledhur në veri të Mitrovicës, pasi në mesditë u dëgjuan sirenat në atë zonë. Sirenat më vonë u ndalën, por...

Pamje nga momenti kur sulmohet Policia e Kosovës në veri

Policia e Kosovës është sulmuar sot në veri të vendit. Siç shihet në pamjet e siguruara nga ATV, vetura e zyrtarëve policorë së pari...

​Policia e Kosovës niset në drejtim të jugut

Pas diskutimeve që kanë zgjatur rreth 5 minuta në mes majorit të policisë dhe kolonelit të KFOR-it amerikan, pjesëtarët e Policisë së Kosovës së...
spot_img