“Asnjë institucion s’na ndihmoi”, familja Vitia nga Lipjani jeton në kushte të rënda

Familja Vitia nga fshati Sllovi e Lipjanit, nga paslufta jeton në kushte të vështira, ndërsa së fundi shtëpia e saj është bërë pothuajse e pabanueshme.

Madje, në dhomat që do të duhej të shfrytëzoheshin nga anëtarët e kësaj familjeje, strehohen vetëm shpezët.

Kryefamiljari Agron Vitia thotë se nuk ka mundësi financiare ta rregullojë shtëpinë dhe ta bëjë atë më të banueshme.

Vitia thotë se ka më shumë se dhjetëra herë që ka kërkuar nga institucionet lokale që t’i dalin në ndihmë, por kërkesat e tij nuk janë marrë asnjëherë parasysh.

Edhe për zonjën e shtëpisë, jetesa në këto kushte është tejet e rëndë.

Lidhur me këtë rast, ATV-ja ka kontaktuar Drejtorinë për Mirëqenie Sociale në Komunën e Lipjanit, por ajo nuk është përgjigjur. /atvlive.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA