Akil Gjakova i ka dy raste të hapura për dhunë në familje

Përgatiti: Armand Hoti

Xhudisti pejan, Akil Gjakova, është dorëzuar në polici në mbrëmjen e së martës, tek pasi u shpall në kërkim nga forcat e rendit.

Ai u arrestua në pikëkalimin kufitar në Vermicë dhe akuzohet për veprën penale dhunë në familje.

“Pas publikimit të personit në kërkim, Akil Gjakova, mbrëmë në orët e vona, është dorëzuar në pikën kufitare në Vërmicë”, thuhet në njoftimin e Policisë.
Ndaj Gjakovës është caktuar masa e paraburgimit prej 48 orësh.

Por ai nuk do të hetohet për vetëm një rast. Sipas zëdhënësit të Prokurorisë Themelore në Pejë, Shkodran Nikçi, xhudisti dyshohet të ketë ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij dy herë.

“Ne si prokurori i kemi dy raste të hapura për dhunë në familje, të cilat dyshohen se janë shkaktuar ndaj bashkëshortes së tij, mirëpo për këtë çështje do zhvillohen hetimet, do të ndërmerren të gjitha veprimet hetimore dhe në fund do të vendoset për epilogun”, tha Nikçi.

Bashkëshortja e Akil Gjakovës ka deklaruar në polici se vazhdimisht ka pasur dhunë psikike nga xhudisti.

Federata e Xhudos e Kosovës, përmes një komunikate të lëshuar të martën, deklaroi se beson në pafajësinë e Akilit. Ndërkaq, kjo federatë theksoi se dënon çdo formë dhune.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA