19.5 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

AGK e mirëpret arrestimin e tre personave për sulmin ndaj Valon Sylës

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka mirëpritur arretimin e tre personave për sulmin ndaj gazetarit Valon Syla.

Njëherësh AGK-ja u ka bërë thirrje Prokurorisë dhe Gjykatës që konform ligjit të shqiptojnë dënimet e duhura.

“AGK-ja, mirëpret veprimin e shpejtë të Policisë së Kosovës. Njëherësh, i bëjmë thirrje Prokurorisë dhe Gjykatës, që konform ligjit, të shqiptojnë dënimet e duhura për autorët e këtij sulmi në përputhje me sulmin e rëndë ndaj gazetarit, që cenon të drejtën themelore të një qytetari për lirinë e shprehjes”, thuhet në reagimin e AGK-së.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA