19.5 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

7 xhudistë kosovarë marrin pjesë në Botërorin në Katar

Ekipi elitar i xhudos kosovar do të jetë pjesëmarrës në Kampionatin Botëror të xhudos në Doha të Katarit.

Ky Botëror do të zhvillohet nga data 7 deri më 13 maj në Doha, ku do të marrin pjesë pesë kontinente, 99 shtete me 658 garues, ku nga ta janë 344 meshkuj dhe 314 femra, raporton KosovaPress.

Xhudistët pjesëmarrës nga Kosova janë:

1.Distria Krasniqi (-52 kg);

2.Erza Muminoviq (-52 kg);

3.Nora Gjakova (-57 kg);

4.Flaka Loxha (-57 kg);

5.Akil Gjakova (-73 kg);

6.Laura Fazliu (-63 kg);

7.Loriana Kuka (-78 kg).

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA