2 C
Pristina
E enjte, 7 Dhjetor, 2023
spot_img

30 vjet në mërgim, shqiptari pjesë e filmave dhe serialeve të famshme botërore

Aktori i njohur shqiptar që jeton në Gjermani, Florim Alija, në një lidhje të drejt për drejt në emisionin ALARM në ATV, ndau me shikuesit përvojën e tij më regjisorë dhe aktorë të mëdhenj të Hollivudit.

Ai së fundmi ka luajtur në filmin shumë të njohur “John Wick 4” përkrah aktorit të njohur kanadez, Keanu Reeves.

“Ndërkohë kam marrë pjesë në shumë filma që do të transmetohen edhe ne Hollivud, dhe njëri prej tyre është “John Wick 4” përkrah aktorin Keanu Reeves. Në këtë film e kam marrë shikueshmërinë më të madhe në botë. Ndërkohë, ai në film më mbytë, por kjo është një arritje shumë e madhe. Ai krejt i mbyt, po për pak kam qenë tu shpëtu”, tha Alijaj.

Ai thotë se kur i është bërë ftesa për të luajur në këtë film, fillimisht ka menduar se dikush po tallet me të, por që më vonë e kuptoi se ishte e vërtetë.

“Nuk e kam besuar se do të jem pjesë e këtij filmi. Kam qenë në Friburg në pishinë kam qenë, më kanë thirrë në telefon, me kanë pyet. Mendova që dikush po bën hajgare me mua, por tani doli të ishte e vërtetë. Unë jetoj 350 kilometra ngat Berlinit, më është dashur të shkoj në Berlin, aty është xhiru filmi i KANUE Reeves ‘John Wick 4’”, tregon Alijaj.

Bashkëpunimin me regjisorë dhe aktorë të njohur të Hollivudit, Alijaj e cilëson si një nga përvojat më të mira për avancimin e tij profesional në industrinë e filmit.

“Është shumë kënaqësi e madhe të punosh me ta, të mësosh prej tyre, për mua ëhstë një kënaqësi shumë e madhe. Çdo rol që ma kanë dhënë, e kam luajtur qysh duhet dhe më kanë mësuar çka të bëj, qysh të bëj, të dukem sa më mirë, nuk me kanë thënë ‘këtë e ke dhe luajë qysh dush’, por më kanë mësu qysh të luaj”, rrëfen Alijaj.

Ai është i njehur në publikun gjerman për rolin e tij në një nga serialet më të shikuara atje, ku interpreton tash e katër vite.

“Karrierën e kam filluar që disa vite, kam filluar këtu me disa seriale gjermane që janë shumë të famshëm dhe të shikuar këtu në Gjermani. Kam marrë pjesë në serialin që është shumë i shkueshëm që në shqip do të thotë “Kohë e mirë, kohë e keqe”, këtu kam luajtur katër vite”, tregon Alijaj. /atvlive.tv

Bisedën e tij të plotë në emisionin ALARM e gjeni në videon më poshtë:

Emisionin e plotë e gjeni në videon më poshtë:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA