11.5 C
Pristina
E enjte, 22 Shkurt, 2024

116 të arrestuar në Shqipëri për lojërat e fatit

Këto janë pamjet nga megaoperacioni i policisë i shtrirë në të gjithë vendin kundër lojërave të fatit i cili ka çuar në pranga 116 persona.

Aksioni policisë është zhvilluar me dy faza, ku krahas sendeve të nevojshme për organizimin e lojërave të fatit janë sekuestruar dhe kanabis, armë zjarri dhe municione luftarak.

Për operacionin reagoi dhe ministri i brendshëm, Taulant Balla i cili përmes një postimi përgëzoi punën e policisë.

Sipas tij kjo ishte një goditje dhe për grupet kriminale, pasi për ministrin Balla organizimi i paligjshëm i lojërave të fatit ka qenë dhe mbetet një burim financimi për elementët kriminal.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA