11.5 C
Pristina
E enjte, 22 Shkurt, 2024

Zbutni ajrin në dhomë me ujë dhe kamomil

Stina e dimrit na imponon që të mbajmë temperaturën më të ngrohtë në ambientin e shtëpisë sonë.

Metodat me të cilat ngrohim dhomën janë të ndryshme.E nëse për të ngrohur ambientin përdorni shporetin apo kaminin, ajri thahet edhe më shumë.

Për t’i dhënë paksa lagështi ajrit, në ndihmë vjen kamomili dhe uji.Vendosni disa qeska kamomili në një tenxhere me ujë dhe vendoseni mbi shporet apo kamin.

Lëreni ashtu të qëndrojë gjatë tërë kohës sa shporeti qëndron i ndezur.Ju mund të shtoni ujë kohë pas kohe kur uji të shterohet.Në këtë mënyrë, do të arrini të mbani lagështinë e ajrit në normën e duhur.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA