11.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

Vdekja e ukrainases në autostradën “Arbën Xhaferi”, Prokuroria dyshon se vdiq si pasojë e një aksident trafiku

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka lëshuar komunikatë për media lidhur me ukrainasen e cila u gjet e vdekur në autostradën Prishtinë-Ferizaj.

Sipas Prokurorisë, dyshimet janë për aksident trafiku me fatalitet.

Tutje në komunikatë thuhet se janë duke punuar për zbardhjen e rrethanave të kësaj vdekjeje

Njoftimi i plotë:

NJOFTIM PËR MEDIA

Ferizaj, 22 Shkurt 2024– Prokuroria Themelore në Ferizaj, njofton opinionin publik se më 21.02.2024, në autostradën Ferizaj-Prishtinë, rreth orës 19:30, është gjetur pa shenja jete një person-shtetase e huaj (ukrainase) me iniciale O.K.

Hetuesit Rajonal të Policisë së Kosovës në koordinim me Prokurorin e Shtetit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe nga ekipi mjekësor është konstatuar vdekja e saj. Prokuroria me të gjitha institucionet tjera relevante janë duke punuar për zbardhjen e rrethanave të kësaj vdekjeje, dhe rasti është duke u hetuar në drejtim të veprës penale “Aksident trafiku” me fatalitet.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML) në Prishtinë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA