26.7 C
Pristina
E enjte, 20 Qershor, 2024

​U rrahën mes vete, arrestohen në Gjakovë një pjesëtar i policisë dhe i dyshuari tjetër

Hetuesit e Inspektoratit Policor të Kosovës kanë arrestuar në Gjakovë dy të dyshuar për lëndim të lehtë trupor.

Në komunikatën për media bëhet e ditur se njëri prej të arrestuarve është një pjesëtar i policisë, derisa janë dhënë edhe detaje tjera lidhur me rastin.

“Hetuesit e Inspektoratit Policor të Kosovës janë njoftuar dje në orët e mbrëmjes nga Policia e Kosovës përkatësisht Stacioni Policor Gjakovë se në rrugën ‘Ganimete Tërbeshi’ në Gjakovë kishte ndodhur një incident- rrahje.IPK është njoftuar për këtë rast bazuar në autorizimet ligjore të saj pasi që informacionet ishin se ne këtë rast ishte i përfshirë si i dyshuar edhe një pjesëtar i policisë (zyrtar i stafit civil pa autorizime policore dhe jashtë detyrës zyrtare)”, thuhet në njoftim.

Aty thuhet se hetuesit e IPK-së kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë ndërmarrë disa veprime fillestare hetimore duke përfshirë edhe analizimin e disa video-pamjeve të incizuara nga kamerat e sigurisë së një lokali.

“Pas ndërmarrjes së disa veprimeve hetimore në koordinim me prokurorinë hetuesit e IPK-së kanë arrestuar dy të dyshuar (zyrtarin e stafit civil dhe një qytetar) me dyshimin se të njëjtit kanë kryer veprën penale ‘lëndim i lehtë trupor’”.

Bëhet e ditur po ashtu se me vendim të prokurorit të njëjtëve u është caktuar masa e ndalimit për 48 orë kurse si pjesë e procedurës administrative pjesëtari i policisë (stafit civil) është suspenduar.

“Veprime të tjera do të ndërmerren në përputhje me autorizimet ligjore të IPK-së dhe në koordinim me prokurorinë kompetente”, thuhet në fund të komunikatës.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA