12.9 C
Pristina
E hënë, 2 Tetor, 2023

Tag: Serbi

Vuçiq: Vrasja masive afër Beogradit, akt terrorist

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka quajtur akt terrorist sulmin e së enjtes afër Beogradit, ku u vranë tetë persona. "Është një akt në...

Tjetër sulm masiv në Serbi, arrestohet i dyshuari

Autoritetet serbe kanë arritur që ta arrestojnë 21-vjeçarin e dyshuar për sulmin masiv të mbrëmshëm ku mbetën të vrarë tetë persona dhe u plagosën...

​Sulmi tragjik në Serbi, Kurti shpreh ngushëllime për viktimat dhe familjet e tyre

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shprehur ngushëllime për viktimat dhe familjet e tyre, pas sulmit të armatosur në Beograd të Serbisë. Kurti po ashtu...

Tetë nxënës dhe një roje vriten nga të shtënat në një shkollë në Beograd

Tetë nxënës dhe një roje sigurie u vranë nga të shtënat me armë zjarri në Shkollën Fillore “Vlladisllav Ribnikar” në Beograd, bëri të ditur...

Beograd: Nxënësi vret rojën e shkollës, plagosë edhe mësuesen e shokët e klasës

Në shkollën fillore “Vladislav Ribnikar” në Vraçar të Beogradit sot në mëngjes rreth orës 8:00 ka pasur të shtëna me armë zjarri, kur njëri...

PUBLIKUAR SË FUNDI