25.8 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

​Superliga rikthehet në vikend me ndeshje derbi

Pas pauzës për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare, kualifikuese për Euro 2024, Superliga e Kosovës rikthehet në aksion të shtunën e një prillit më ndeshjen e vlefshme për xhiron e 26-të.

Drita që është liderë e tabelës me 52 pikë do të ballafaqohet me Drenicën e vendit të fundit, ndërsa kampioni aktual Ballkani do të ketë punë me Gjilanin në Suharekë, raporton kp.

Shumë interesant do të jetë ballafaqimi ndërmjet Dukagjinit dhe Ferizajt, sikurse edhe ai ndërmjet Llapit dhe Malishevës në Podujevë.

Prishtina me trajnerin Debatik Curri e pret Trepçën ’89.

Të gjitha ndeshjet zhvillohen të shtunën me fillim nga ora 13:00.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA