Rusia kërkon të rikthehet në garat e UEFA-s

Rusia shpreson që sa më shpejtë të hiqet ndalesa e vendosur dhe ajo të rikthehet në garat që organizohen nga UEFA.

Sekretari i përgjithshëm i Federatës Ruse të Futbollit, Maxim Mitrofanov, ka thënë se kërkesa për t’u bashkuar me Konfederatën Aziatike nuk është marrë në konsideratë, sepse ajo ishte duke negociuar një rikthim në UEFA.

“Ne jemi duke negociuar me UEFA-n për të hequr ndalesën dhe për t’u rikthyer. Negociatat janë të vështira, janë biseda të gjata që kanë vazhduar për disa kohë,” tha ai për agjencitë e lajmeve RIA dhe Tass. “UEFA nuk dëshiron të na humbë dhe ne nuk duam të largohemi nga UEFA”, theksoi ai.

Rusia u përjashtua nga të gjitha garat e UEFA-s pas nisjes së invazionit të Ukrainë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA