9.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

Rregullat e reja në komunikacion, Rexhepi: Janë analizuar shkaktarët e aksidenteve

Nga sot kanë hyrë në fuqi dënimet e reja në komunikacion, në lidhje me të cilat ka folur Drejtori i Divizionit për Trafik Rrugor në Policinë e Kosovës, Jeton Rexhepi, i cili tha se janë analizuar disa gjëra.

Ai u shpreh se janë analizuar shkaktarët e aksidenteve, kundërvajtjet si dhe siç u shpreh ai, është marrë për bazë edhe numri i aksidenteve.

“Janë analizuar shkaktarët e aksidenteve, janë analizuar kundërvajtjet më të shpeshta, poashtu është me rëndësi që janë marrë për bazë numri i aksidenteve me lëndime dhe persona të vdekur”.

“Andaj, bazuar në gjitha këto analiza, statistika dhe vlerësime sa i përketë zbatimit të ligjit të vjetër është parë e nevojshme edhe e domosdoshme që ligji i vjetër të hyjë në plotësim-ndryshim i cili veç ka ndodh”, është shprehur ai.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA