18.4 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Rita Ora me performancë spektakolare para 50 mijë njerëzve në Bukuresht të Rumanisë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka shkëlqyer së fundmi gjatë një paraqitjeje të jashtëzakonshme në Festivalin Saga në Bukuresht, Rumani.

Performanca e saj e mbushur me energji dhe pasion e ka entuziazmuar publikun e shumtë të kryeqytetit rumun.

33-vjeçarja interpretoi live një sërë hitesh nga karriera e saj e suksesshme, duke përfshirë këngët e saj më të njohura dhe të dashura për publikun. Ritmi dhe vokali i saj i fuqishëm bënë që atmosfera në festival të ishte elektrizuese, duke i mbajtur të gjithë të pranishmit të kënaqur dhe të angazhuar.

Rita Ora ndau me ndjekësit e saj të shumtë në Instagram disa fotografi nga performanca, të cilat dëshmojnë për suksesin dhe ndikimin e madh të saj në skenën ndërkombëtare të muzikës. Ajo shkroi: “Bukureshti ishte i mahnitshëm!! Faleminderit që më patët mua Saga festival, të isha artistja kryesuese për të gjithë 50,000 prej jush ishte gjithçka!”.

Fotot e postuara nga Rita Ora tregojnë një performancë të zjarrtë, ku ajo shkëlqen në skenë me një prezencë të fortë dhe karizmë të pashoqe. Publiku i Bukureshtit duket se ka qenë i mahnitur nga talenti dhe energjia e këngëtares shqiptare, duke krijuar një lidhje të veçantë mes saj dhe fansave të saj në Rumani.

Pas suksesit të jashtëzakonshëm në Bukuresht, Rita Ora do të vazhdojë turneun e saj evropian, me performancën e ardhshme të planifikuar në Bratislavë, Sllovaki, të premten. Këngëtarja shqiptare pritet të sjellë të njëjtën energji dhe pasion në çdo paraqitje, duke vazhduar të lërë gjurmë në skenën muzikore ndërkombëtare.

Rita Ora është një prej yjeve më të ndritur të muzikës pop, dhe sukseset e saj të fundit dëshmojnë për talentin dhe punën e palodhur që ajo investon në artin e saj. Performanca në Festivalin Saga në Bukuresht është një tjetër kapitull i shkëlqyer në karrierën e saj të jashtëzakonshme. /Telegrafi/

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA