11.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

Rekordi i ri historik për Bitcoin-in, ka kaluar 71.000 dollarë

Çmimet e Bitcoin shënuan një rekord të ri të hënën, duke kapërcyer vlerën e 71,000 dollarëve.

Kriptomonedha arriti një nivel të ri prej 71,263,78 dollarësh, sipas të dhënave të CoinDesk.

Që në fillim të vitit 2024 deri më tani, çmimet e Bitcoin janë rritur mbi 67%.

Çmimet e kriptomonedhave janë rritur nga investimet në fondet e reja të tregtueshme në shkëmbim të bitcoin-it (ETF), si dhe nga shpresat që Rezerva Federale e SHBA (Fed) do të ulë normat e interesit së shpejti.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA