28.6 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

Programeri i ri nga Vushtrria që ka krijuar faqe të ngjashme me atë të Facebook-ut

Programeri i ri nga Vushtrria, Enis Kasumi, ka krijuar dy uebsajta, një të ngjashme me Facebook-un, e tjetrin për blerje online.

Ai ishte mysafir në emisionin ALARM në ATV, ku shpalosi më shumë detaje për dy projektet e tij.

Rrjetin social të cilin e ka quajtur “Trilog”, thotë se ka ardhur si kombinim mes tri rrjeteve sociale, Facebook, Instagramit the Linkedin.

“Ideja ka qenë që të bëj diçka më të madhe si aplikacion edhe kam kriju një “Facebook” që është i tëri aktiv dhe i ka të gjitha funksionet. Është në gjuhën shqipe dhe gjuhën angleze, me kohën do të shkojmë edhe në gjuhë të tjera edhe besoj se do të funksionojë. Ky është në përfundim e sipër, vetëm jemi duke i pritur disa licenca që ta publikojmë”, tha Enisi.

Ai tha se, së shpejti rrjeti social “Trilog” do t’i ketë edhe aplikacionet e veta për Android dhe IOS, të cilat do të jenë falas.

Në këtë emision ai ka folu edhe për projektin tjetër që ka të bëjë me blerjet online.

Më shumë detaje rreth këtyre dy projekteve i gjeni në videon më poshtë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA