22.3 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

Për herë të parë që nga viti 2021, Bitcoin tejkalon 60.000 dollarë

Vlera e Bitcoin ka tejkaluar 60.000 dollarë për herë të parë që nga nëntori 2021, pas muajve të rritjes që i atribuohen kryesisht miratimit të 11 fondeve për të investuar në kriptomonedhë, raporton Index.hr.

Është realizimi i një qëllimi të kahershëm të shumë njerëzve në industrinë e kriptove dhe një nxitje e fortë për rritjen e çmimit të bitcoin-it dhe kriptomonedhave të tjera.

Bitcoin ishte më i vlefshëm në vitin 2021, kur çmimi i tij ishte 68,789 dollarë, transmeton Paparaci.

Exchange Traded Fund (ETF) janë fonde të destinuara për investitorët e vegjël dhe puna e tyre është të mbledhin investime të vogla nga një numër i madh investitorësh, me të cilët ata marrin pjesë në fond, dhe fondet e mbledhura investohen më tej nga fondi, zakonisht në aksione.

Ato tregtohen në bursë, gjë që është një avantazh në krahasim me fondet e tjera dhe ngarkojnë tarifa shumë më të ulëta në krahasim me format e tjera të investimit. Ato janë të rregulluara me ligj dhe konsiderohen si një formë relativisht e sigurt investimi.

Çmimi i Bitcoin-it ka tejkaluar 60.000 dollarë për herë të parë që nga 18 nëntori 2021. Kriptovaluta kryesore në botë është rritur me pothuajse 16 për qind në tre ditët e fundit.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA