11.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

Pas vdekjes së djalit 32 vjeçar nga kanceri, kjo është gruaja që hapi fondacion dhe po i ndihmon të prekurit me të njëjtën sëmundje

Shemsije Ibrahimi ka themeluar fondacionin “Arbër Ibrahimi” pas vdekjes së djalit të saj 32 vjeçar, i cili e humbi betejën kundër kancerit.

Këtë fondacion ajo e themeloi me qëllimin që t’iu ndihmojë njerëzve që përballen me sfidat e kancerit dhe për të diskutuar për këtë çështje, në LIBERO ishte e ftuar Shemsije Ibrahimi, e cila tha se fondacionin e ka themeluar për hir të djalit të saj Arbërit dhe dëshirës së tij për t’iu ndihmuar njerëzve.

“…Fondacioni u formua menjëherë pasi e kam përcjellë Arbërin, pas dy javësh… m’u duke që s’po e përmbushi atë dëshirën e Arbërit me ju ndihmu njerëzvee… Ju kam ndihmu disa njerëzve…”, theksoi Ibrahimi.

Shemsije Ibrahimi bëri thirrje edhe nëpërmjet emisionit që kushdo që e ka mundësinë ta ndihmojë Fondacionin ta bëjë një gjë të tillë, për t’i ndihmuar më pas të gjithë ata që vuajnë nga sëmundja e kancerit.

Për ta dëgjuar intervistën e plotë nga Shemsije Ibrahimi, klikoni në linkun e mëposhtëm:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA