9.7 C
Pristina
E enjte, 18 Prill, 2024

​Parlamenti i Norvegjisë vazhdon seancën pavarësisht kërcënimit me bombë

Parlamenti norvegjez të mërkurën mori një kërcënim me bombë dhe siguria rreth Storting është rritur, sipas raporteve të mediave, duke cituar burime zyrtare.

Policia tha se oficerët ishin në vendngjarje me masa të sigurisë së lartë pasi parlamenti norvegjez Storting mori një kërcënim me bombë, raportoi e përditshmja norvegjeze VG.

Gabriel Langfeldt nga Departamenti i policisë tha se ata “nuk kanë informacion se ka rrezik për palët e treta”, ndërsa gjithashtu “nuk ka informacione se dikush është lënduar”.

Sipas Pal Munck, kreut të departamentit të sigurisë së Storting, kërcënimi është marrë përmes mediave sociale. Policia e mori raportin në lidhje me kërcënimin në orën 9:48 të mëngjesit me orën lokale (07:48 GMT), tha VG. /AA

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA