Ora e parë mësimore të premten mbahet ndryshe në kryeqytet

Drejtoresha e Arsimit në Kryeqytet, Jehona Lushaku Sadriu, ka marrë vendim që të premten ora e parë e mësimit në shkolla të nisë më ndryshe.|

Kjo orë në në të gjitha shkollat e ciklit të mesëm të ultë dhe të mesëm të lartë të Kryeqytetit do të jetë orë sensibilizuese kundër dhunës në baza gjinore.

Kështu u bë e ditur në faqen zyrtare të Kryeqytetit ne Facebook.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA