1.4 C
Pristina
E enjte, 7 Dhjetor, 2023
spot_img

“Një nga profesionet që mund të zhduket është arkitektura” – befason me deklaratën arkitektja Eliza Hoxha

Inteligjenca Artificiale po sjell shumë risi të rëndësishme në shumë fusha dhe kjo mund të lë pa punë shumë punëtorë.

Në emisionin “n’malAn’det” ishte e ftuar deputetja Eliza Hoxha, e cila është arkitekte me profesion dhe krahas të tjerave foli edhe për rrezikshmërinë që sipas saj do ta përjetojnë disa nga vendet e punës, me zhvillimin e Inteligjencës Artificiale.

“…Njëri prej profesioneve që mund të zhduket (për shkak të Inteligjencës Artificiale) ka me qenë profesioni i arkitektit. Sepse sot p.sh mund të prodhosh shtëpi prej materialeve të reciklueshme… këto e pasurojnë jetën tonë, e bëjnë më të lehtë…”, theksoi ajo.

Për ta dëgjuar intervistën e Eliza Hoxhës në tërësi, klikoni në linkun e mëposhtëm:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA