2 C
Pristina
E enjte, 7 Dhjetor, 2023
spot_img

Ministria e Drejtësisë deklarohet për zjarrin në zyret e IML-së

Ministria e Drejtësisë ka konfirmuar djegien e dy zyrave të Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Sipas njoftimit nuk ka të lënduar dhe se ende nuk dihet shkaqet e zjarrit.

“Sot rreth orës 08:00 në hapësirat e IML-së ka filluar një zjarr që ka përfshirë disa nga zyret e katit të dytë të objektit. Zjarri është lokalizuar dhe për momentin nuk dihen shkaqet. Menjëherë pas pranimit të informacionit, ekipet e zjarrfikëseve dhe policisë kanë shkuar në vend të ngjarjes. Zëvendësministri Sallahu është duke qëndruar po ashtu atje, për të kuptuar më shumë rreth situatës së krijuar. Për zhvillimet e mëtutjeshme do të informoheni me kohë”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA