24.2 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Mblidhen sot tre komisione të Kuvendit

Dy komisione të Kuvendit do të mblidhen sot për të mbajtur mbledhjet e radhës.

Komisioni Hetimor Parlamentar mblidhet për procesin e subvencionimit të blerjes së teksteve shkollore dhe mjeteve mësimore për nxënësit e nivelit të Arsimit fillor dhe Arsimit të Mesëm të Ulët për vitin shkollor 2023/2024. Në rend dite është përzgjedhja e ekspertëve.

Ndërkaq komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal shqyrton Projektligjin për Komisionin e Pavarur për Media si dhe ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Zyrtarët Publikë.

Gjatë ditës do të konstituohet Komisionit ad-hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për një anëtar të Bordit të RTK-së.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA