​Kosova nuk ndryshon pozitë në ranglistën e re të FIFA-së

Organi më i lartë i futbollit botëror, FIFA ka publikuar sot ranglistën e re në nivel të kombëtareve. Në këtë renditje, Kosova nuk ka lëvizur nga vendi që ishte deri më tani. “Dardanët” janë të pozicionuar në vendin e 12-të me 1205 pikë.

Muajin e kaluar, Kombëtarja e Kosovës i zhvilloi dy ndeshje miqësore. Më 22 mars fitoi me rezultat 1:0 kundër Armenisë në Jerevan, ndërsa më 26 mars në Budapest u mposht nga Hungaria me rezultat, 2:0.

Në top 5-shen më të mirë janë Argjentina, Franca, Belgjika, Anglia dhe Brazili.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA