19.6 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

​Kompania Meta lanson aplikacionin Threads, rivalin e Twitter-it

Kompania “Meta” në pronësi të Mark Zuckerberg ka lansuar zyrtarisht të mërkurën një aplikacion të ri të quajtur Threads, i cili është rival i Twiterit.

Threads synon të ofrojë një hapësirë për biseda në kohë reale në internet.

Aplikacioni duket se ka shumë ngjashmëri me Twitter-in.

“Vizioni për Threads është të krijojë një opsion dhe hapësirë publike miqësore për bisedë”, tha CEO i Meta Mark Zuckerberg në një postim në Threads pas lansimit.

Zuckerberg tha në llogarinë e tij të verifikuar në Threads aplikacioni kaloi 2 milionë regjistrime në dy orët e para të lansimit.

Më vonë, të mërkurën, ai shkroi se Threads “kaloi 5 milionë regjistrime në katër orët e para”.

Lista e aplikacionit e përshkruan atë si një vend, ku komunitetet mund të bashkohen për të diskutuar gjithçka, nga temat që u interesojnë sot deri tek ato që janë në trend, shkruan CNN, përcjell KosovaPress

Kompania Meta tha se mesazhet e postuara në Threads do të kenë një kufi prej 500 karakteresh.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Vdes meteorologu Sylë Tahirsylaj

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA