25.8 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

Klasa në Deçan me 34 nxënës të shkëlqyeshëm

Përgatiti: Kastriot Tahiri

Përveç notës pesë, në ditarin e nxënësve të klasës 11/4, vend nuk zë notë tjetër.

Me këso nota të larta janë 34 nxënësit e kësaj klase, në degën e mjekësisë, në shkollën e mesme të aftësimit profesional, “Tafil Kasumaj” në Deçan.
Njëra ndër ta është edhe Anisa Dervishaj, nxënëse shembullore.

“Notën mesatare e kam 5.0. Ne të gjithë jemi një klasë shumë e suksesshme, i kemi notat të gjitha të shkëlqyeshme”, tha Dervishaj.

Me rezultate si të Anisës, është edhe Guri. Ai thotë se në arritjen e këtij suksesi po iu ndihmon shumë pjesa praktike.

“E kemi një herë në javë praktikë, edhe mundem shumë sinqerisht me thënë se punën e një infermieri mundemi me bë edhe ne”, tha Guri Murselaj, nxënës.

Por krejt ky sukses më së shumti po e gëzon Shpat Selmanajn, i cili në këtë shkollë ligjëron lëndët mjekësore.

“Kemi disa klasë të mjekësisë që po tregojnë rezultate të shkëlqyera. Këta janë të gjithë të shkëlqyeshëm, në klasën e 10-të ishin krejt, 100% shembullor, e me ritëm të njëjtë po vazhdojnë edhe këtë vit”, tha Selmanaj.

Drejtori i shkollës, Lan Stojkaj, meritat për këto rezultate ua lë edhe përkushtimit dhe angazhimit të mësimdhënësve.

“Këtu regjistrimi bëhet me kriter, vijnë nxënës të shkëlqyer. Shkolla jonë po punon që nxënësit ta mbajnë këtë sukses. Gjithmonë mburremi me këta nxënës”, tha Stojkaj.

Në këtë shkollë, përveç mjekësisë, ka edhe drejtime të tjera si: automekanik, informatikë e ujësjellës.

Ndërkaq, 419 nxënës sa janë gjithsej, afro 100 janë në degën e mjekësisë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA