21 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

Këto janë këshillat e estetistës për kujdesin e lëkurës gjatë stinës së vjeshtës

Stina e vjeshtës është periudha ku temperaturat bien gradualisht, ajri bëhet më i thatë dhe drita diellit bëhet më e ulët dhe këto ndryshime ndikojnë në lëkurën tonë dhe kërkojnë një kujdes të veçantë.

E pikërisht për këtë, terapistja e lëkurës Kaltrina Brovina-Zogiani tregon për kujdesin dhe ruajtjen e lëkurës.

“Duhet që edhe gjatë stinës së e vjeshtës të përdorim kremin me faktor mbrojtës ndaj diellit, të përdoren maska në kushte shtëpie ose scrub, pastaj krem hidratuese, etj.”, tha ajo.

Tutje, estetistja tregoi se në vjeshtë interesimi për tretmane të fytyrës është më i madh, pasi janë disa tretmane që në verë nuk rekomandohen të aplikohen./atvlive.tv/

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Temperaturat për ditën e sotme

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA