18.4 C
Pristina
E hënë, 17 Qershor, 2024

Formacionet e mundshme të betejës mes Interit dhe Milanit

Në stadiumin “Giuseppe Meazza” me fillim nga ora 21:00 sonte do të zhvillohet ballafaqimi vendimtar ndërmjet Interit dhe Milanit.

Dy rivalët lokal të qytetit modës po kërkojnë kualifikimin në finalen e madhe të kësaj gare që do të zhvillohet më 10 qershor në Stamboll të Turqisë.

Skuadra e Simone Inzaghit hyn në ndeshjen e sotme me epërsinë e dy golave epërsi nga ndeshje e parë e fituar me golat e Edin Dzekos dhe Henrik Mkhtaryan, raporton KosovaPress.

Nga ana tjetër, te Milani rikthehet Rafael Leao i cili mungoi në ndeshjen e parë për shkak të lëndimit dhe pritet q ëtë startojë nga minuta e parë.

Këto janë formacionet e mundshme të kësaj sfide që nis nga ora 21:00.

INTER (3-5-2): Onana; Darmian, i papjekur, Shkopinj; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Lautaro Martinez, Dzeko

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Kalabria, Thiaë, Tomori, Theo; Tonali, Kruniç; Saelemaekers, Brahim Diaz, Rafael Leao; Giroud.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

Vdes meteorologu Sylë Tahirsylaj

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA