26.7 C
Pristina
E premte, 21 Qershor, 2024

Elon Musk përsërit thirrjen për rregullimin e Inteligjencës Artificiale

Miliarderi Elon Musk, CEO i Tesla-s dhe pronari i Twitter-it, ri-përsëriti të premten pikëpamjen e tij se duhet të ketë një ‘pauzë’ në zhvillimin e Inteligjencës Artificiale (AI) dhe se sektori i AI-s kishte nevojë për rregullim.

“Ekziston një rrezik real që super-inteligjenca dixhitale të ketë pasoja negative”, tha Musk, në eventin VivaTech në Paris, transmeton Telegrafi.

“Unë jam në favor të rregullimit të AI-s”, shtoi ai.

Musk në këtë panair ka folur gjithashtu edhe për Tesla-n e Neuralink.

Miliarderi deklaroi se Tesla është gati të kompletojë kapacitetin e automjeteve plotësisht autonome.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA