11.5 C
Pristina
E enjte, 22 Shkurt, 2024

“Djali 6-vjeçar ka kruarje të trupit, nuk rezulton alergjik në asgjë”, telefonuesja kërkon ndihmën e mjekës në “Alarm”

Dermatologia Shkendije Dobruna, e ftuar në emisionin e mëngjesit “Alarm”, në ATV, foli rreth kancerit malinjë të lëkurës, për atë se si manifestohet, diagnostikimi, trajtimin e shumëçka tjetër.

Gjatë emisionit, një shikuese kërkoi këshillë mjekësore nga mjekja në studio, në lidhje me një shqetësim te djali i saj 6-vjeçar.

“Djali im 6-vjeçar ka kruarje të trupit, në duar më shumë e në zonën e këmbëve më pak, zakonisht ia fillon me pranverë, i kemi bo test të alergjisë por nuk ka rezultuar alergjik, e kam provu me disa medikamente dhe kremat, i ka kaluar por ndërkohë prapë i kthehet”, u shpreh telefonuesja.

Lidhur me këto shqetësime, mjekja rekomandoi vizitë te dermatologu, për ekzaminime më të thella.

“Nëse i kalon me sirup dhe nëse I shfaqet gjatë periudhës pranverë-verë, kjo të jep përshtypjen se ai është alergji në diçka, por unë iu sugjeroj që të drejtoheni te një dermatolog që t’iu rekomandoi se cilat teste dhe analiza të bëhen, në mënyrë që të mjekohet, në mënyrën e duhur”, tha dok. Shkendije./atvlive.tv/

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA