Çka të hani për mëngjes nëse doni të humbni peshë

Nëse po përpiqeni të humbni peshë atëherë jeni duke lexuar artikullin e duhur. Një prej vakteve që nuk duhet ta anashkaloni asnjëherë është mëngjesi.

Një mëngjes i shëndetshëm do t’ju bëjë të ndiheni të ngopur për një pjesë të madhe të ditës, prandaj mësoni një herë e mirë se çfarë duhet të hani për mëngjes që do t`ju ndihmojë edhe të humbni peshë.

Tërshërë me çokollatë dhe arra kokosi

Kush tha që nuk mund të hani ëmbëlsirë për mëngjes? Për më tepër ky ushqim do t`ju bëjë të harroni që jeni me dietë.

Sallatë mëngjesi

Përveçse është shumë e ushqyeshme, sallata është edhe shumë e shijshme për t’u konsumuar për mëngjes.

Smoothie me spinaq dhe boronica

Mëngjesi perfekt për ata që janë gjithmonë me nxitim.

Tost me gjalpë kikiriku dhe banane

E thjeshtë për mëngjeset e shpejta dhe shumë e shijshme.

Drithëra dhe vezë të skuqura

Drithërat janë mëngjesi perfekt. Pse mos t’i shtoni edhe një vezë për disa proteina ekstra?

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA