24.2 C
Pristina
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Bizele të gjata të gjelbra në mënyrën franceze

Shtesë e lehtë e cila gatuhet shpejt

Bizelet kanë pak kalori, zero kolesterol dhe janë të pasura në përbërës ushqyes, proteina dhe fibra.

Nevojiten:

▪ 1 kg bizele të gjata të gjelbra
▪ 4 thelpinj hudhre, të prerë në feta
▪ vaj ulliri
▪ kripë
▪ piper

Përgatitja:

Zieni tërë bizelet në ujë të njelmët, por kujdesuni që të mos i zieni tepër.

Bizelen e zier kullojeni dhe fërgojeni në vaj ulliri derisa të zbutet. Kujdesuni të mos bëhet tepër e butë.

Para përfundimit të fërgimit shtoni hudhrën dhe fërgojeni edhe disa minuta.

Servireni si shtesë bashkë me mish apo mish peshku.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img
spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA