11.5 C
Pristina
E enjte, 22 Shkurt, 2024

Bebe Rexha përshëndet me “Selam Aleykum” publikun në Arabinë Saudite: Jam shqiptare e lindur në New York nga prindër myslimanë

Artistja shqiptare me renome ndërkombëtare, Bebe Rexha, ditë më parë ka performuar në festivalin e famshëm “Beast Balas” në Arabinë Saudite.

Ajo ka dhuruar spektakël teksa ka interpretuar një sërë hitesh nga karriera e saj, para një turme të madhe fansash në Jeddah.

E teksa po bënte një pauzë të shkurtër, 34-vjeçarja, në një moment entuziazmoi audiencën, duke thënë disa fjalë në gjuhën arabe si “Selam Alejkum” dhe “Mashallah”.

“Selam Aleykum, si po ia çoni? Mashallah, Mashalla. Unë jam rritur në New York City, jam lindur në Brooklyn nga prindër shqiptarë myslimanë”, tha Bebe Rexha në skenë.

Në atë moment, turma e madhe shpërtheu me brohoritje dhe duartrokitje të shumta për këngëtaren shqiptare, e cila ka kapur majat e suksesit në muzikën botërore.

Kjo nuk është hera e parë që Rexha performoi në Arabinë Saudite, pasi në dhjetor ajo ishte prezente edhe në stadiumin “King Abdullah Sport City” në Jeddah, për të kënduar himnin zyrtar të Kampionatit Botëror për klube. /Telegrafi/

 

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA