Bayerni synon mrekullinë e City gjysmëfinalen, ja formacionet e mundshme

Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Allianz Arena” do të jetë nikoqir i super përballjes mes Bayern Munichut dhe Manchester Cityt, e vlefshme kjo për ndeshjen e kthimit të fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Në ndeshjen e parë të zhvilluar në stadiumin “Etihad”, City e mposhti Bayernin me rezultat bindës 3:0, falë golave nga Rodri, Silva dhe Haaland, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, në këtë ndeshje Bayerni rikthehet nga barazimi 1:1 me Hoffenheimin në Bundesliga, kurse City rikthehet nga fitorja 3:1 ndaj Leicester Cityt në Premier Ligë.

Të dy këto skuadra janë përballur shtatë herë mes vete, ku tre fitore ka Bayerni, për dallim nga katër sosh që ka kampioni anglez.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për Bayernin nuk do të paraqiten Hernandez, Neuer dhe Wanner, kurse te City mungon i suspenduari Benjamin Mendy.

Formacionet e mundshme i gjeni më poshtë.

Bayern Munich (4-2-3-1): Sommer; Pavard, Upamecano, De Ligt, Davies; Kimmich, Goretzka; Sane, Musiala, Coman; Choupo-Moting

Manchester City (3-2-4-1): Ederson; Akanji, Dias, Ake; Stones, Rodri; Silva, Gundogan, De Bruyne, Grealish; Haaland.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të ATVLIVE.TV në Viber.

Bëni Subscribe në kanalin zyrtar të ATV-së në YouTube – Kliko KËTU

LAJME TË TJERA

spot_img

PUBLIKUAR SË FUNDI

spot_imgspot_img
spot_img

LAJME TË TJERA