31.8 C
Pristina
E premte, 12 Korrik, 2024

G.O.

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Stano: Nëse nuk zbatohen pjesë të marrëveshjes, do të ketë pasoja të mëdha ndaj Serbisë

Bashkimi Evropian është duke insistuar që Kosova dhe Serbia e kanë për obligim që të zbatojnë të gjitha pikat e Marrëveshjes për normalizim të...

(VIDEO) Momenti kur automjeti i Bernard Ndrecës shpërthen sapo ai hipën në të

Euronews Albania ka mundur të sigurojë pamjet e fiksuara nga kamerat e sigurisë, kur automjeti tip ‘Audi’ i kreut të Rithemelimit në Vaun e...

Kurti konfirmon adresën e re të Ambasadës së Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka konfirmuar se Ambasada e Kosovës në Mbretëri të Bashkuar do të zhvendoset në Hyde Park. Ai ka shkruar në...

OKB: Rreth 9 mijë civilë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i luftës

Rreth 8,500 civilë janë vrarë që kur Rusia nisi pushtimin e saj në Ukrainë, sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Zyrtarisht, OKB-ja ka verifikuar 8,490...

Krasniqi: Agim Ramadani dha shembullin se si duhet të mbrohet atdheu

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, në 24-vjetorin e rënies e ka kujtuar komandantin Agim Ramadani, për të cilin tha se ka...

Osmani: Serbia synon ta marrë Kosovën ashtu siç bëri Rusia me Krimenë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Serbia po i përdor taktikat ruse për ta frikësuar Kosovën. Në një intervistë për “The Sun Online”,...
spot_img