19.2 C
Pristina
E premte, 2 Qershor, 2023

ATVLive

ATV është projekt medial i themeluar nga “Media Invest”. Me një ekip të dëshmuar në fushën e medias, me skemë programore shumë dimensionale, ATV do të kultivojë standarde të larta profesionale, duke raportuar nga Kosova, rajoni dhe bota.

Ukraina në pritje të sistemit raketor nga Amerika

Një grup prej 65 ushtarëve ukrainas ka përfunduar trajnimin në Frot Sill, bazë amerikane në Oklahoma dhe është kthyer në Evropë për të mësuar...

Tetë ditë nga zgjedhjet në veri, KQZ publikon fletëvotimet

Të dielën e 23 prillit, do të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat veriore: Mitrovicë e Veritu, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Ndërkohë, Komisioni...

49 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën të ditur se në vend aktive me COVID-19 janë 49 raste. Në njoftimin e lëshuar në rrjetin...

Ekonomistët drejtojnë gishtin kah qeveria: S’e ka prioritet zhvillimin ekonomik

Ekonomia vendëse ka marrë një goditje të madhe për shkak të ndaljes së investimeve kapitale. Sipas një raporti të Institutit GAP, thuhet se Qeveria...

24 vjet nga eksodi i shqiptarëve nga Kosova

24 vite më parë rreth një milion shqiptarë të Kosovës po gjenin strehimin në tokat e vëllezërve shqiptarë si shkak i dëbimit kur përgjatë...

Abazoviq: Marrëveshja ime me Kishën Ortodokse Serbe, model për Kosovën

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka mohuar se marrëveshjen e arritur mes tij dhe Kishës Ortodokse Serbe e rrëzoi atë...